GRUZJA-KOBIECA PODRÓŻ ROZWOJOWA

BRAK MIEJSC !

Zapraszam Was na kobiecą podróż do Gruzji, w której doświadczymy piękna Kaukazu, gościnności jego mieszkańców, smaku tamtejszego wina. Podróż połączymy z codziennymi moimi warsztatami, które pogłębią to doświadczenie. Na miejscu zaopiekuje się nami Łukasz z „Supra Smaki Gruzji”, z którym w maju podróżowałam po Kaukazie. Tylko 16 miejsc w bardzo dobrej cenie.

TERMIN:
  • wylot 31.10.24 godz.22.55 Lotnisko Chopina, Warszawa
  • powrót 06.11.24 godz.7.35 Lotnisko Chopina, Warszawa
    oba loty liniami LOT

o tej porze roku w Gruzji jest piękna jesień, a temperatury ok.20 stopni Celcjusza

 

CENA:
  • 575 euro (ok.2484 zł) płatne po przylocie do Gruzji /to bardzo dobra cena :)/
  •  800 zł płatne na moje konto
  • ok.1270 zł razem za oba loty – bilety kupowane samodzielnie przy mojej pomocy
    w ramach biletu bagaż rejestrowany 20 kg i podręczny 8 kg

w cenie noclegi, śniadania i obiadokolacje – te ostatnie obficie podlane winem, czaczą i gruzińskim koniakiem :), bilety wstępu, wewnętrzne przejazdy, ubezpieczenie, warsztaty i niespodzianki

poza płatnością organizatorom: loty i osobiste wydatki

 

UCZESTNICZKI:

Mamy tylko 16 miejsc, zaklepanie swojego polega na wpłacie 800 zł na moje konto z dopiskiem : warsztat „W podróży”.

EDIT: 21.06.24 – z 16 miejsc zostało 1 wolne :)

PROGRAM:

1.dzień  (31.10.24 )

wylot z Warszawy o godz.22.55  ; na warszawskim  lotnisku spotykamy się o godz.21.00

2. dzień 01.11.24

5:35 przylot do Tbilisi (w Gruzji czas jest późniejszy o 2 godziny);

Łukasz i jego ekipa z „Supra Smak Gruzji” odbierają nas busem  z lotniska i wiozą do Gremii Hotel 3*** . Tam trochę odeśpimy i po późnym śniadaniu  rozpoczniemy poznawanie stolicy Gruzji. M.in pojedziemy kolejką linową na wzgórze Sololaki, gdzie  pod pomnikiem Matki Gruzji wzniesiemy toast na cześć tego kraju – do wyboru wino i woda :)  Przejdziemy  starym miastem do placu Wolności, obok parlamentu Gruzji, aleją Shoty Rustavellego. Zobaczymy tez wyjątkowe gruzińskie cerkwie.  Odwiedzimy park „9 Kwietnia” przy  Suchym  Moście , gdzie jest największy  pchli targ oraz sławna wystawa malarzy.  Zobaczymy słynne siarkowe łaźnie i wodospad koło nich  oraz największy w Gruzji bazar ze złotem i srebrem. W czasie poznawania Tbilisi będzie oczywiście  czas wolny na napicie się kawy czy zakupy. Do hotelu wrócimy tbiliskim metrem. A potem przeniesiemy się na  obiadokolację z winem w restauracji. Dowiemy się tam jak tworzyć  wielopiętrowe gruzińskie toasty :) Restauracja będzie na tyle blisko hotelu, ze te z Was które szybciej zmorzą powietrze z Małego i Dużego Kaukazu  oraz lokalne napitki wrócą do niego wcześniej. W hotelu będzie można skorzystać  z wieczornego masażu.
Hotel: Gremii Hotel 3***

3. dzień 02.11.

Po śniadaniu spotkamy się na godzinnym warsztacie ” W podróży” . A potem ruszymy do poznawania winnej kultury Gruzji. Popróbujemy różnych odmian tego napitku w zakładach winiarskich KTW.  Przejedziemy  przez rozległe winnice doliny Alazani. Po drodze zjemy lunch, który do dzisiaj wspominam – gruziński świeży chleb, ser, marynowane zielone papryczki i wino. Oraz woda :) Odwiedzimy największy w Gruzji tunel winny wydrążony w skałach Kaukazu Wielkiego. Tam sprawdzimy smaki win wykonanych najstarszą na świecie techniką glinianych amfor qvevri (8000 lat historii). Zobaczymy jedno z najważniejszych miejsc gruzińskiego prawosławia –  Monastyr Bodbe i grób patronki Gruzji, św. Nino.  Po spacerze przez słynne Miasteczko Miłości Sighnaghi,  pojedziemy na prawdziwą gruzińską suprę  u zaprzyjaźnionej rodziny gospodarzy, wytwarzającej również własne wina.  Z tarasu ich domu będziemy miały niesamowity widok na Kaukaz w stronę Czeczeni i Dagestanu. Objedzone i opite wrócimy do hotelu w Tbilisi.

4. dzień 03.11

Po śniadaniu kolejna godzina warsztatu . Tego dnia opuszczamy aktualna stolicę Gruzji i przejeżdżamy do dawnej -Mcchety. Zwiedzimy tam tysiącletnią katedrę  Sweti Cchoveli, miejscu koronacji i pochówku licznych władców regionu. Pospacerujemy  odrestaurowanymi uliczkami, będziemy miały też wolny czas na popróbowanie gruzińskich smakołyków  oraz zakupy  rękodzieła i pamiątek . Po wizycie w dawnej stolicy przejedziemy do Gori – rodzinnego miasta Stalina i jego muzeum z jedynym w Gruzji pomnikiem dyktatora. Niedaleko Gori zobaczymy niezwykłe starożytne  skalne miasto   Uplisciche, którego historia sięga 3000 lat p.n.e. Przejdziemy  jaskiniami i uliczkami monumentalnej osady, z piękną panoramą okolicznego Kaukazu Małego. Odwiedzimy też malowniczy monastyr Ateni Sioni z jednymi z najstarszych fresków w Gruzji oraz widokiem na blisko tysiącletnie winnice górskie. Dzień  zakończymy w Gori biesiadną suprą u zaprzyjaźnionych gospodarzy z daniami regionu Shida Kartli oraz oczywiście  toastami winem, czaczą i koniakiem. Spać będziemy w Guesthause Elene Gori 3***.

5. dzień – 04.11

Po śniadaniu i warszatacie czas na Wielki Kaukaz!  Zobaczymy Monastyr Jvari z VIw. górujący nad rozlewiskiem rzek Aragvi i Mtkvari, przejedziemy  Gruzińską Drogą Wojenną do Stepancminda, przygranicznej miejscowości. Po drodze odwiedzimy Twierdzę Ananuri nad malowniczym zalewem Zhinvali, kurort narciarski Gudauri, pomnik Panorama z widokiem na Wielki Kaukaz. Przejedziemy prze Przełęcz Krzyżową –  najwyżej położony punkt na naszej trasie, 2379m. n.p.m. Hotel  Darchi Stepancminda 3+*** leży mniej więcej na wysokości naszych Rysów, zjemy w nim obfitą obiadokolację oczywiście podlaną gruzińskimi napitkami.

6. dzień – 05.11 Po śniadanie w hotelu i warsztacie  przesiądziemy się na auta z napędem 4×4 i rozpoczniemy naszą przygodę na dzikim Kaukazie. Wjedziemy na wzgórze Gergeti oraz odwiedzimy  malowniczo ulokowany monastyr Cminda Sameba, z XIIIw. Następnie czeka nas pełna przygód wyprawa 4×4 do doliny Truso oraz trekking (lekki) pośród gór Kaukazu oraz historycznych ruin osad i baszt. Odwiedzimy miejscowość Sno i  basztę  warowno-mieszkalną strzegącą  wjazdu do doliny Juta. Następnie wrócimy do Tbilisi i po pożegnalnej kolacji grzecznie położymy się, żeby przespać ok. 7 godzin i nie męczyć się w Polsce przez zarwaną noc. A po całym dniu na Kaukazie zaśniemy  błyskawicznie :)

7.dzień  – 06.11

Pojedziemy na lotnisko, pożegnamy się z Łukaszem i wsiądziemy do samolotu do Polski. Wylądujemy w Warszawie o godz. 7.35  naszego czasu

Oprócz tego programu podróży i warsztatów będzie kilka niespodzianek:) W październiku  spotkamy się  na na warsztacie online, w czasie którego poznacie się i  odpowiednio nastawicie mentalnie, by ta podróż była rozwojowa. Dostaniecie  też oczywiście informacje ode mnie co ze sobą zabrać do Gruzji.  Po powrocie do Polski ponownie spotkamy się na warsztacie online podsumowującym doświadczenie. Gruzja jest naprawdę piękna, cenę mamy wyjątkowo korzystną, pogoda powinna być bardzo dobra. Czyli lecimy :)

Zarezerwuj swoje miejsce

Zarezerwuj miejsce